Çevrem Sensin Etkiniği Samsun'da Düzenlendi

admin - 2017-05-16


Bakanlığımız koordinasyonunda; hava kirliliğinden, atık yönetimine, su kaynaklarının korunmasına ve tasarrufuna kadar bilinç ve farkındalık oluşturmak için; “Çevrem Sensin”  Projesi kapsamında  düzenlenen seminer     16 Mayıs 2017  tarihinde Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.           

“Çevrem Sensin”  programı, Bakanlığımız Çevre Yönetimi Genel Md. Yrd Recep AKDENİZ, Vali Yardımcımız Recep YÜKSEL, Samsun Büyükşehir Genel Sekreteri Coşkun ÖNCEL, kamu kurum ve kuruluşlarının müdür ve personelleri, çevre konusunda çalışmalarını yürüten dernek ve sivil toplum kuruluşları ve ilimizde faaliyet gösteren ortaöğretim öğrencilerinin katılımı  ile gerçekleştirildi.

Bakanlığımız Çevre Yönetimi Genel Md. Yrd Recep AKDENİZ, Vali Yardımcımız Recep YÜKSEL ve Genel Sekreteri Coşkun ÖNCEL  tarafından yapılan açılış konuşmalarıyla başlayan programda söz alan Genel Md. Yrd Recep AKDENİZ ; “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın, hava kirliliğinden atık yönetimine, su kaynaklarının temizliğinden tasarrufuna kadar birçok konu hakkında farkındalık oluşturmak için çalışma başlattığını belirterek, kalkınacağız, büyüyeceğiz ve ekonomik olarak ilerleyeceğiz. Kirlilik artmadan büyümek ve kalkınmak mümkündür. Allah insanlara, yarattığı mahluklar aracılığıyla örnek veriyor. Arı çiçeğin özünü alıyor, ondan bal yapıyor, çiçek asla tahrip olmuyor. Teknoloji, sanayi, büyüme ve ilerlemekle ilgili tercih edeceğimiz metot, arının usulü olacak. Yani çiçeğin özünü alacağız, bal yapacağız ama çiçek ve doğa tahrip olmayacak. Bu mümkün mü? Mümkün. Türkiye çevre temizliği konusunda iyi bir noktadadır. Dünyayı en az kirleten ülkelerden biri Türkiye'dir. Bize çevreyle ilgili hassasiyetler noktasında birtakım dayatmalarda bulunan bazı ülkeler, bizzat kendileri dünyayı en çok kirleten ülkelerdir." şeklinde konuştu.

Daha sonra proğram, tiyatro grubu tarafından sunulan Nuh´un Uzay Gemisi” isimli tiyatro gösterisi ise tamamlandı.